Angelika Hartmann

Elizabeth Rallings

Fabrizio Censi

Glazer Gyorgy

Ingeborg Sonnweber

Juan Manuel Martinez Perez

Margot Egeblad

Papp Vasile

Marian Draganescu

JAHRESSIEGER ROMANIA 2019

1 Beatrice Stocchi (IT) LOTTERY
2 Danilo Giorgio (IT) LOTTERY
3 Mica Joksic (SRB) LOTTERY
4 Oliver Erat (A) LOTTERY

ATIBOX 2019

ANGELIKA HARTMANN (DE)
25th of May

Fawn Males
Baby Class
Puppy Class

Best Minor Puppy
26th of May

Brindle Females
Working Class
Champion Class

ATIBOX
World Winner & Vice Winner

Brindle Female

Best Couple

GYÖRGY GLÁZER (HU)
25th of May

Brindle Males
Baby Class
Puppy Class

26th of May

Fawn Females
Working Class
Champion Class

ATIBOX
World Winner & Vice Winner

Fawn Female

Best Female

ELIZABETH RALLINGS (UK)
25th of May

Fawn Females
Baby Class
Puppy Class

26th of May

Brindle Males
Working Class
Champion Class

ATIBOX
World Winner & Vice Winner

Brindle Male

Best Male

PAPP VASILE CAROL (RO)
25th of May

Brindle Females
Baby Class
Puppy Class

26th of May

Fawn Males
Working Class
Champion Class

ATIBOX
World Winner & Vice Winner

Fawn Male

Best Breeding group BOB

FABRIZIO CENSI (IT)
25th of May

Fawn Males
Youth Class
Junior Class

ATIBOX Junior World
Winner & Vice Winner

Fawn Male

26th of May

Brindle Females
Intermedia Class
Open Class
Veteran Class

Best Veteran
MARGOT EGEBLAD (DK)
25th of May

Brindle Males
Youth Class
Junior Class

ATIBOX Junior
World Winner & Vice Winner

Brindle Male

Best Junior Male

26th of May

Fawn Females
Intermedia Class
Open Class
Veteran Class

INGEBORG SONNWEBER (AT) 25th of May

Fawn Females
Youth Class
Junior Class

ATIBOX Junior
World Winner & Vice Winner

Fawn Female

26th of May

Brindle Males
Intermedia Class
Open Class
Veteran Class

Best Progenity Group
JUAN MANUEL MARTINEZ PEREZ (ES)
25th of May

Brindle Females
Youth Class
Junior Class

ATIBOX Junior
World Winner & Vice Winner

Brindle Female

Best Junior Female

26th of May

Fawn Males
Intermedia Class
Open Class
Veteran Class

Fédération Cynologique Internationale